Στο πλαίσιο του διημέρου εορτασμών για την πολιούχο της πόλης μας Αγία Παρασκευή, αύριο Πέμπτη 25/07/2024 και την Παρασκευή 26/07/2024 θα ισχύσουν οι εξής κυκλοφοριακές ρυθμίσεις:
Η κίνηση στην περιοχή πέριξ της Αγίου Ιωάννου θα υπόκειται σε περιορισμούς βάσει του συνημμένου χάρτη.
Πιο συγκεκριμένα, στα σημεία του χάρτη που φαίνεται κόκκινο εμπόδιο (χαμηλό) η διέλευση απαγορεύεται, ενώ στα σημεία που φαίνεται μπλε εμπόδιο (ψηλό), η σχετική απαγορευτική σήμανση θα είναι τοποθετημένη κατά τέτοιο τρόπο που να εξυπηρετείται η διέλευση μόνιμων κατοίκων.
Γενικοί κανόνες διαμπερούς κυκλοφορίας για το διήμερο:
Τέλος, να σημειωθεί ότι η είσοδος στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου δε θα είναι δυνατή μόνο κατά τη διάρκεια της περιφοράς της εικόνας της πολιούχου, ενώ καθ’όλη τη διάρκεια του διήμερου εορτασμού τα εισερχόμενα στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου οχήματα θα κατευθύνονται μέσω της οδού Στρ.Τόμπρα και στη συνέχεια δεξιά στην οδό Αχιλλέως, αριστερά στην οδό Αιγαίου Πελάγους προς Γραβιάς.
Με τον ίδιο τρόπο θα κινούνται και τα εξυπηρετούμενα από τους ιδιωτικούς χώρους στάθμευσης της Ηρώων Πολυτεχνείου οχήματα.
Επίσης το διήμερο των εορτασμών, θα υπάρξουν μερικές προσωρινές τροποποιήσεις στις εξής λεωφορειακές γραμμές: 406, 407, 421,Β5.
Δείτε αναλυτικά εδώ
Το έργο συγχρηματοδοτείται από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Κοινωνία της Πληροφορίας»,στο πλαίσιο του Γ’ ΚΠΣ, κατά 80% από την Ε.Ε. (ΕΤΠΑ) και 20% από εθνικούς πόρους.
Προκειμένου να σας παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο, αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies.
Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπο μας, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Μάθε περισσότερα